Obvestilo za starše

Vedno moramo iti naprej,
ne pozabimo,
da je pomlad vedno po zimi.

(Clarissa Pincola Estes)

Dragi učenke in učenci, spoštovani starši!

Po 11-dnevnem zaprtju se v ponedeljek, 12. aprila, ponovno vračajo v šolske klopi vsi osnovnošolski učenci. Za vse dejavnosti, ki potekajo v šoli, veljajo enaka pravila in omejitve, kot so veljali pred  zaprtjem. Z njimi ste že seznanjeni, seveda pa ne bo odveč, če jih nekoliko ponovimo:

• V šolo lahko prihajate samo zdravi učenci.
  • Vstop v šolo bo mogoč po 7.30 uri.
  • Ob vstopu v šolo in v skupnih prostorih (hodniki, garderoba, večnamenski prostor, jedilnica …) je obvezna nošnja obrazne zaščitne maske, prav tako je obvezna nošnja zaščitne maske v razredu ves čas pouka za učence od 6. do 9. razreda.
  • Ob vstopu v šolo in izstopu iz nje bo veljal poseben protokol, ki smo ga izvajali že dosedaj, kar pomeni, da vsaka triada vstopa v šolo samo skozi svoj vhod, pri tem pa se ravnate tudi po sprotnih navodilih dežurnega učitelja.
  • Po vstopu v šolo odidete po najkrajši poti v svoj matični razred.
  • Matičnega razreda ne zapuščate brez predhodnega soglasja učitelja.
  • Pouk bo v celoti potekal v t.i. varnih mehurčkih, torej bo vsak oddelek ves čas pouka v svoji matični učilnici.
  • Po končanem pouku bodo učence, ki odhajajo domov peš, v garderobe pospremili učitelji, učenci, ki čakate na avtobus, pa počakate v svoji matični učilnici.
  • Avtobusni prevozi bodo vozili po ustaljenem voznem redu. Med prevozom morate imeti učenci nameščeno zaščitno masko.
  • Jutranje varstvo za učence 1. razreda in podaljšano bivanje bo potekalo po že ustaljenem urniku.

Vse podrobnejše informacije boste dobili od razredničark in razrednika v ponedeljek na razredni uri.

Na svidenje v ponedeljek!

Ravnatelj Martin Grosek, učiteljice in učitelji