Obvestilo za starše

Kaj vemo o času? Da gre in mineva.

Je zdajšnji, pretekli, prihodnji in večni.

Nam gleda na ure, ne mara zamude

in teče prehitro, ko skupaj smo srečni.

(F. Lainšček)

Spoštovani starši!

V tem tednu nas je razveselila novica, da se po res dolgem času šole na daljavo spet vračajo v svoje razrede učenci 1. triade. V torek, 26. januarja, tako začnemo s poukom v šoli za učence 1., 2. in 3. razreda, z učenci ostalih razredov pa bomo nadaljevali vzgojno-izobraževalno delo na daljavo.

Za varen potek pouka in drugih dejavnosti pa bomo morali še bolj odločno slediti navodilom za preprečevanje širjenja okužbe s koronavirusom. Zaradi tega bo delo z učenci I. triade organizacijsko potekalo podobno kot v spomladanskem času. Podrobnejše informacije boste prejeli tudi po e-pošti od razredničark svojih otrok.

Posebej vas opozarjamo na nekatera priporočila in vas prosimo, da z njimi seznanite tudi svoje otroke:

–          V šolo lahko prihajajo samo zdravi učenci.

–           Priporočeno je, da za varen prihod in odhod iz šole poskrbite starši.

–          Za učence 2. in 3. razreda bo organiziran avtobusni prevoz (obvezna uporaba mask).

–          Za učence 1. razreda je organizirano jutranje varstvo od 6. ure naprej  in zajtrk.

–          Učenci lahko vstopijo v šolo po 7.30 uri skozi garderobo I. triade.

–          Pouk bo potekal v matičnih učilnicah, učenci bodo imeli stalni sedežni red.

–          V skupnih prostorih šole bodo učenci nosili masko, v matični učilnici pa to ni potrebno.

–          Izvajali bomo vse potrebne higienske ukrepe (medsebojna razdalja, nošenje mask, umivanje in razkuževanje rok, higiena kašlja, zračenje, čiščenje in razkuževanje prostorov).

–          Šolska malica bo kot običajno v učilnici, šolsko kosilo pa v jedilnici po posebnem razporedu oddelkov.

–          Podaljšano bivanje bo prav tako v matičnih učilnicah, brez mešanja oddelkov.

–          Za vse informacije smo vam dosegljivi po telefonu ali preko računalniške povezave.

Vljudno vas prosimo, da se navedenih priporočil držite v največji možni meri, saj bomo le tako zagotovili, da bo pouk potekal varno, šole pa ostale odprte.

Vam in vašim otrokom želimo umirjen in varen povratek v šolo.

Učiteljice, učitelji in ravnatelj OŠ Ljubečna