Prometna varnost

Prometna varnost učencev je predvsem skrb staršev ali zakonitih zastopnikov, ki morajo poskrbeti, da znajo njihovi otroci varno sodelovati v prometu, in jih morajo, dokler tega še ne zmorejo sami,  spremljati ali jim zagotoviti spremstvo v prometu, tudi na šolskih poteh. Skrb lokalnih skupnosti, šol, svetov za preventivo in vzgojo v cestnem prometu ter drugih strokovnih organov in organizacij pa mora biti, da poskrbijo za zagotavljanje pogojev za varstvo otrok (varne prometne površine, preventivne dejavnosti, vzgojne akcije in pomoč pri prečkanju ceste na najnevarnejših mestih na šolskih poteh), še posebej v prvem tednu septembra, ko se na prometnih površinah pojavljajo tudi prvošolci.

Varna šolska pot

varna_pot

Prihajanje  učencev  v šolo in obnašanje v prometu

Učenci naše šole prihaja v šolo s šolskim prevozom, peš, s kolesom oziroma jih pripeljejo starši. Učenci in starši morate poznati osnovna pravila obnašanja v prometu glede na različne načine prihajanja v šolo in odhajanja domov.

Več o prometni varnosti in zakonodaji pa lahko preberete v publikaciji.

Vozni red šolskih avtobusov